Zabierz dziecko na rower!

Zabierz dziecko na rower!

Jazda na rowerze, gdy na dworze robi się ciepło, to niezwykły sposób na spędzanie czasu z dzieckiem. Dla bezpieczeństwa i komfortu mniejszych dzieci poleca się korzystanie ze specjalnie przeznaczonych do tego fotelików. Dzięki nim rodzic może zabrać malucha na wycieczkę i pokazać mu najpiękniejsze miejsca w okolicy.

Dlaczego warto wybrać fotelik?

Fotelik rowerowy to bezpieczne i komfortowe rozwiązanie dla rodziców chcących spędzać aktywnie czas ze swoimi dziećmi. Dziecko przypięte pasami za plecami rodzica jest nie tylko spokojne, ale również ma możliwość obserwować otaczający go świat podczas jazdy. Rodzic natomiast nie musi martwić się o pociechę i zawsze jest blisko niej. Z fotelików dzieci mogą zacząć korzystać, gdy w pełni wykształca im się mięśnie szyi, a więc między pierwszym a drugim rokiem życia. Jazdę w foteliku można kontynuować aż do samodzielnego nauczenia się pociechy jazdy na rowerku, a niektóre foteliki mają wytrzymałość aż do 22 kilogramów.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze fotelika?

Wybierając odpowiedni fotelik dla dziecka, warto zwrócić uwagę na sposób jego montażu. W zależności od własnego upodobania i budowy roweru można zdecydować się na foteliki mocowane na bagażniku, na specjalnych prętach oraz za kierownicą. Kolejną sprawą jest waga dziecka i dobranie takiego produktu, który będzie do niej pasował. Waga dziecka i fotelika oraz kierowcy nie powinna także przekraczać dozwolonej nośności roweru. Ważną kwestią są również atesty i normy bezpieczeństwa. Fotelik powinien być dobrze wyprofilowany i stworzony z nietoksycznych materiałów. Przy okazji sprawdźmy pasy. Tak jak w samochodzie, odgrywają one ważną rolę w zakresie bezpieczeństwa. Normą jest, że foteliki posiadają przynajmniej trzypunktowe pasy.

Jakie są dodatkowe funkcje i wyposażenia fotelika?

Dodatkowe funkcje i wyposażenie, jakie można znaleźć przy fotelikach do rowerów dla wielu rodziców, są ważnym elementem przy wyborze produktu. Najpopularniejsze i najbardziej cenione są odblaski, lampki, a także zabezpieczenia przed kradzieżą. Warto również zwrócić uwagę na to, czy fotelik posiada łatwo regulowane zapięcia stóp i podnóźki, uniwersalny uchwyt z możliwością szybkiego montażu, klamrę zabezpieczającą przed samodzielnym odpięciem przez dziecko oraz wyściełane pasy dla jeszcze lepszego komfortu podczas jazdy. Jeśli nadal nie wiemy, jaki fotelik wybrać, warto skontaktować się z pracownikami danego sklepu i zapytać profesjonalistów o najlepszy wybór dopasowany zarówno do naszych oczekiwań, jak i roweru, który posiadamy.