Snowboard, badminton, golf - co łączy te dyscypliny?

Snowboard, badminton, golf - co łączy te dyscypliny?

Gdybyśmy mieli wymienić wszystkie dyscypliny sportowe, które obecnie funkcjonują w społeczeństwie, spędzilibyśmy na tym wiele, wiele godzin. Są jednak elementy wspólne dla wielu dyscyplin, takie jak rywalizacja, technika czy kondycja. Co jednak łączy tak odmienne formy aktywności, jak snowboard, golf i badminton?

Snowboard

Sporty zimowe zajmują silną pozycję wśród całego świata sportowego. Narty, skoki narciarskie, łyżwy, snowboard...długo by wymieniać! Czym wyróżnia się jazda na desce? Przede wszystkim koniecznością posiadania odpowiednich umiejętności, ponieważ w snowboardzie niezwykle istotna jest technika. Bez niej jazda może skończyć się bardzo nieszczęśliwym wypadkiem, gdyż na desce zjeżdża się najczęściej z wysokich i krętych stoków. Niezbędne jest także właściwe wyposażenie. Oprócz samej deski trzeba zainwestować w specjalny kombinezon, maskę, buty czy wiązania do snowboardu. Nie jest to z pewnością sport dla każdego - wymaga nie lada odwagi i samozaparcia. Niektórzy pasjonaci latem ćwiczą na deskach do windsurfingu, aby zimą pokazywać swoje imponujące umiejętności na stokach.

Golf

Golf należy do bardzo specyficznej grupy dyscyplin sportowych, którą niektórzy uważają za prestiżową i elitarną. Dzieje się tak głównie za sprawą kosztów, które generuje gra w golfa. Wynajem pola do gry wiąże się bowiem z wysoką zapłatą, a na tym wydatki się nie kończą. Kije, piłki, wózki, odpowiedni ubiór...bez tego ani rusz! Jeśli chodzi o wynajem sprzętu i dostępne pola golfowe, Polska pod tym względem w ostatnich latach niezwykle się rozwinęła. Swoje usługi z tego zakresu świadczy co raz więcej firm prywatnych, które oprócz tego oferują specjalne szkolenia gry w golfa.

Badminton

Badminton to dyscyplina, którą możemy podzielić na dwa rodzaje: rekreacyjny oraz profesjonalny. Badminton rekreacyjny można uprawiać na trawniku przed domem i nie wymaga on posiadania specjalnego wyposażenia. Profesjonalne rozgrywki wiążą się z kolei z inwestycją w solidny sprzęt oraz odzież, m.in. buty do badmintona. Rozgrywany jest najczęściej na specjalnych boiskach i kortach, które przystosowane są do tej dyscypliny.

Co łączy zatem wszystkie powyższe dyscypliny? Przede wszystkim konieczność posiadania specjalnego wyposażenia lub możliwości, bez których ich uprawianie nie będzie możliwe. Nie jest to aerobik, jogging czy joga, które oparte są jedynie na funkcjonalnym treningu. Powyższe dyscypliny wymagają zainwestowania sporych środków finansowych, a zatem nie są w pełni dostępne dla każdego.