Pasja na dwóch kółkach

Pasja na dwóch kółkach

Na polskich drogach czy ścieżkach mamy coraz więcej miłośników jazdy na rowerze. Dla niektórych jest to pasja, inni w ten sposób szukają alternatywy dla mniej ekologicznych rozwiązań w dojeździe do pracy. Fakty są jednak takie, że popularność jazdy na dwóch kółkach rośnie, dlatego warto przedstawić najpopularniejsze grupy cieszące się z tego środka transportu.

Dla całej rodziny

Oczywiście trudno z perspektywy członków rodziny wybrać się na przejażdżkę w ciągu tygodnia. Bardzo dużo czasu przeznaczamy na obowiązki - dzieci spędzają poranki oraz popołudnia w szkole lub przedszkolu, natomiast rodzice ciężko pracują w różnych branżach. Jeżeli nie mamy czasu na spędzenie późnego popołudnia w dzień roboczy, warto czasami poświęcić kilka godzin w sobotę lub niedzielę. Wycieczka w gronie najbliższych to świetny sposób zarówno na poprawę kondycji, jak również relacji z najbliższymi. Przyczepki rowerowe dla dzieci lub foteliki montowane na ramie pojazdu taty rozwiążą nam problem w momencie, w którym nasze smyki są zbyt małe na podróżowanie z dorosłymi.

Przełamywanie własnych granic

Jazda na rowerze w zdecydowanej większości kojarzy się z przyjemną aktywnością fizyczną, idealną na zgubienie kilku kilogramów latem. Nie zapominajmy jednak o prawdziwych pasjonatach oraz profesjonalistach. Ich definicja jazdy na dwóch kółkach jest zupełnie inna. Starają się oni pobić niebotyczne wręcz rekordy na rozmaitych zawodach, czasami nawet w triathlonie czy duathlonie. Celem w przypadku wyczynowej jazdy nie jest po prostu dojechanie do końca, tylko wielomiesięczne przygotowania do rywalizacji. Paradoksalnie wiele osób myśli, że jest to chęć udowodnienia innym swojej wartości. Wręcz przeciwnie - takie firmy jak Wahoo czy Giant zapewniają możliwość pokonywania własnych granic samodzielnie, dzięki czemu wzrasta nasza pewność siebie na co dzień.

Środek transportu

Coraz więcej młodych ludzi decyduje się na zmianę systemu, który zaszczepili w nich ich rodzice. Otóż przyjęło się mówić, że posiadanie samochodu jest obowiązkowym i podstawowym wyposażeniem każdej rodziny. Prawda jest jednak taka, że z perspektywy środowiskowej bardzo często nie ma to zbyt dużego sensu. Szczególnie dotyczy to tych osób, które jeszcze nie założyły rodziny i chciałyby przyczynić się do zrównoważonego rozwoju naszej planety. W takich przypadkach rower jako środek transportu do poruszania się po mieście sprawdzi się naprawdę dobrze.