Lato na świeżym powietrzu

Lato na świeżym powietrzu

Niektóre dni lipca i sierpnia są nie do wytrzymania i wymagają od nas poszukania sobie cienia. Znacząca większość wakacji to jednak czas, w którym możemy aktywnie spędzić czas w promieniach słonecznych. Nie tylko dobrze wpłynie to na naszą kondycję oraz sylwetkę, ale przede wszystkim odczujemy znaczącą poprawę w samopoczuciu.

Z całą rodziną

Sobotnie poranki powinny być czasem, który spędzamy w gronie najbliższych. Można to robić na różne sposoby, jednak przy dobrej pogodzie aż żal zostawać we własnych czterech ścianach. Dlatego właśnie warto zastanowić się nad ulubionymi aktywnościami pozostałych członków rodziny. Zazwyczaj wybieramy z dwóch najpopularniejszych opcji. Jedną z nich jest basen, który idealnie pozwala nam złapać nieco ochłody w upalne dni. Może być on zarówno odkryty, jak również zamknięty. Częściej jednak wyciągamy rowery z piwnicy lub garażu i jedziemy na przejażdżkę. Co w przypadku, kiedy najmniejsi członkowie wyprawy są zbyt małe na nadgonienie za rodzicami? Przyczepki rowerowe dla dzieci cieszą się coraz większą popularnością, szczególnie przy stale rosnącej liczbie równych dróg rowerowych.

Wiatr we włosach

Miłośnicy gór nie zdają sobie sprawy, że na północy naszego kraju mamy naprawdę dobre warunki do pływania na desce. Oczywiście nie można ich porównywać do wybrzeża Portugalii czy też położonych na Oceanie Spokojnym Hawajów, niemniej na początek naszej przygody Zatoka Pucka jest w sam raz. Cała Mierzeja Helska słynie z miłośników desek przyjeżdżających na wakacje właśnie tam. Kompleks wypoczynkowy Chałupy każdego roku pęka w szwach od turystów w każdym wieku, a droga na Hel praktycznie jest permanentnym korkiem. Co warto zabrać na początek przygody z windsurfingiem? Pianka neopren na pewno się przyda, podobnie jak trzeźwy umysł oraz chęć do nauki nowych umiejętności.

Dla prawdziwych pasjonatów

W Polsce mamy jednak coraz więcej osób, dla których sport zamienił się z hobby w prawdziwą pasję. Nie chodzi tutaj o kanapowych ekspertów, którzy całe weekendy spędzają przed telewizorem na oglądaniu rozmaitych meczów piłkarskich. Mowa o takich osobach, które przygotowują się do zawodów w sportach wytrzymałościowych. Mamy zdecydowanie więcej triathlonistów amatorów, co przekłada się na większą liczbę rowerzystów, pływaków oraz biegaczy. Pierwsi z nich przy gorszej pogodzie mogą wykorzystać trenażery wyposażone w pedały speedplay. Szczególnie przydają się one w momencie bardzo niskiej temperatury za oknem oraz przede wszystkim opadów deszczu.