Jaki dobrać fotelik na rower dla swojego dziecka?

Jaki dobrać fotelik na rower dla swojego dziecka?

W okresie letnim mamy większą aktywność. Wiele osób chętnie rusza w trasy rowerowe, aby złapać gorące promienie słońca. Wybierając się z małym dzieckiem na wycieczkę rowerową, warto zakupić fotelik rowerowy, który gwarantuje bezpieczeństwo. Z naszego artykułu dowiesz się, jaki fotelik wybrać.

Dla jakiego dziecka fotelik rowerowy będzie odpowiedni?

W trasy rowerowe mogą z rodzicami już wyruszać maluchy 9-miesięczne. W tym wieku maluch potrafi już całkiem wiele i każdy rodzic się o tym przekonał. Specjaliści nie widzą przeciwwskazań, aby takie dzieci uczestniczyły już w wycieczkach rowerowych ze swoimi rodzicami. Bez względu jednak na to, jak duże jest nasze dziecko ważne, aby siedział bezpiecznie w foteliku. Fotelik rowerowy powinien cechować się wystarczającym miejscem dla dziecka, dodatkowymi zapięciami, a także powinien umożliwiać bezpieczne zapięcie na ramę lub bagażnik.

Fotelik na rower na ramę czy na bagażnik?

Foteliki rowerowe występują na rynku w wielu wersjach. Rodzice mają możliwości zakupu fotelika mocowanego za rodzicem lub przed rodzicem. W Polsce najbardziej popularne są foteliki pierwszego typu. Na ich popularność pływa wiele zalet. Przede wszystkim posiadają one większą nośność, która pozwala na przewóz nawet 6-letniego dziecka. Co więcej, fotelik rowerowy mocowany na tyle roweru pozwala również na regulację położenia, dzięki czemu rodzic może ustawić fotelik w taki sposób, aby umożliwić swojemu dziecku spanie. Należy jednak pamiętać, że lokując dziecko za sobą, nie będziemy widzieli cały czas, co on robi. Sytuując dziecko na tyle, rodzic także musi zachować ostrożność przy wchodzeniu i zsiadaniu z roweru.

O czym należy pamiętać przy zakupie fotelika na rower?

Każdy rodzic chce, aby wycieczka rowerowa była bezpieczna i zapewniała wiele atrakcji. Z tego względu, warto wybrać taki fotelik rowerowy, który zawiera pasy bezpieczeństwa. Na rynku można spotkać wiele typów zapięć, jednak najlepsze są te umożliwiające zapięcie w trzech miejscach. Co więcej, dobrze jest wybrać fotelik umożliwiający regulację pasków na buciki. Taka regulacja zapewni naszemu dziecku nie tylko bezpieczeństwo, lecz także komfort.

Skoro już jesteśmy przy komforcie – wiele producentów fotelików doposaża w miękkie wyroby przy podparciu, powłoki antybakteryjne oraz regulowane podnóżki. Zaletą może być również regulowane podparcie, dzięki czemu rodzin może dopasować krzesełko do potrzeb swojego dziecka. Jeżeli jako rodzice wiemy, że trasa wycieczkowa jest wytyczona w lasach, można dokupić szybę. Zdarza się czasami, że pomimo zapowiadanej ładnej pogody zacznie padać deszcz – na taki wypadek warto wyposażyć krzesełko w specjalną pelerynkę.