Jaka jest różnica między jointem a blantem?

Jaka jest różnica między jointem a blantem?

Temat palenia trawki staje się coraz bardziej popularny. Oczywiście palenie marihuany w Polsce jest zabronione. Dlatego wiele młodych ludzi sięga po susz CBD, który nie jest psychoaktywny i również zalecany jest jako środek leczniczy przy wielu dolegliwościach. Często na tego typu przygotowane palenie używa się różnych określeń, jednak to nie jest wszystko to samo. Dowiedz się, jaka jest różnica między jointem a blantem oraz jakich akcesoriów używa się do tworzenia tego typu skrętów.

Co to jest joint?

Nazwa jointa pochodzi od zioła, które nasypywane jest do bibułki i skręcane w papierosa. Joint również zwany jest czyściochem, ponieważ wykonany jest wyłącznie z marihuany za pomocą cienkich bletek. Na jointa składa się susz konopny, bibułka i tip. Oczywiście marihuana w Polsce jest nielegalna, dlatego takiego jointa wykonuje się przy użyciu suszu CBD. Bibułka tworzona jest ze zwykłego papieru z miazgi drzewnej, z papieru konopnego lub ryżowego. Można je dostać w każdym kiosku i w sklepie z papierosami. Tip to papierowy kartonik, który zwija się w rulon. Pełni on funkcję filtra, dzięki niemu kawałki suszu nie przedostają się z dymem do płuc. Ich skręcanie jest bardzo proste. Mogą wystąpić w formie prerolled. To sama konstrukcja, która została skręcona i wypełnia się ją suszem.

Co to jest blant?

Blant nie jest tym samym co joint, chociaż wiele osób używa tego określenia również na jointy i odwrotnie. Do blanta wykorzystuje się tytoń. Niektórzy mieszają susz z tytoniem i skręcają w tradycyjny sposób z bibułką. Jednak powszechnie zamiast bletki używa się tytoniu. Blant składa się z suszu konopnego, liścia tytoniu i tipa. Susz wysypuje się na przygotowanego liścia i zwija się go w miejscu, w którym jest tip. Blanty są nieco większe od jointów, dlatego można do nich zużyć więcej suszu, dzięki temu palą się znacznie dłużej. Zamiast liści tytoniu można również użyć zamiennika, jakim są liście konopi. W wielu miejscach można zakupić również gotowe tubki z tipem.

Jakie akcesoria wykorzystuje się do skrętów?

W specjalnych konopnych sklepach stacjonarnych i online można nabyć nie tylko susz CBD, lecz także inne przydatne akcesoria. Szerokim asortymentem cieszą się bonga, które występują w różnych rozmiarach, kształtach, a nawet kolorach. Dostępne są również różnego rodzaju bibułki. Możesz kupić młynki do rozkruszania, podstawki do przygotowywania, pojemniki, szklane ustniki i nie tylko.