Jak przygotować się na wycieczkę rowerową z dzieckiem?

Jak przygotować się na wycieczkę rowerową z dzieckiem?

Jazda na rowerze to jedna z najpopularniejszych aktywności fizycznych. Uwielbiają ją zarówno dorośli, jak i dzieci. Wycieczka rowerowa to połączenie przyjemnego z pożytecznym - sportu oraz spędzania czasu na świeżym powietrzu. Jak zatem przygotować się na wycieczkę rowerową z dzieckiem? Podpowiadamy!

Wygodny rower

Wybierając się na wycieczkę rowerową, warto przede wszystkim zadbać o to, aby rower był sprawny i wygodny. Warto odwiedzić sklep rowerowy, w którym pracownicy pomogą nam wybrać taki, który będzie dostosowany do podłoża, po jakim będziemy się poruszać. Jest to szczególnie istotne w przypadku roweru dziecięcego. Powinien być wyposażony w wygodne siodełko, ustawione odpowiednio do wzrostu, a także w oświetlenie i dzwonek rowerowy. Warto sprawdzić przede wszystkim hamulce i łańcuch.

Wycieczka rowerowa z małym dzieckiem

Czy wybranie się na wycieczkę rowerową z dzieckiem, które jeszcze nie potrafi jeździć? Jak najbardziej! W tym celu doskonale sprawdzi się przyczepka rowerowa. To zdecydowanie wygodniejsza alternatywa dla fotelika rowerowego. W przyczepce dziecko może komfortowo usiąść, bawić się, a nawet zdrzemnąć. Dodatkowo, przyczepki są zabudowane, dzięki czemu chronią przed wiatrem, deszczem czy słońcem w letnie dni. Nadaje się nawet na długie wycieczki. Jest bezpieczna i widoczna na drodze, co jest dodatkowym atutem. W przyczepce znajdują się pasy, co jeszcze bardziej zwiększa bezpieczeństwo podczas jazdy. To coraz bardziej popularne rozwiązanie, które ceni sobie wielu rodziców!

Co warto zabrać ze sobą na wycieczkę rowerową z dziećmi?

Wycieczka rowerowa z dziećmi może okazać się wspaniałą przygodą, jeśli tylko odpowiednio się do niej przygotujemy. Poza sprawnym rowerem oraz wygodną i bezpieczną przyczepką rowerową warto zabrać ze sobą również kilka przydatnych rzeczy. Przede wszystkim, bez względu na prognozę pogody, powinniśmy spakować do plecaka kurtki przeciwdeszczowe. Nie zapominajmy również o filtrze UV, środkach przeciw komarom czy plastrach. Bez względu na długość trasy, zabierzmy ze sobą wodę oraz przekąski, które dodadzą energii na dalszą trasę. Mogą to być kanapki czy owoce. Nie zapominajmy także o odpowiednim stroju sportowym, który powinien składać się przede wszystkim z wygodnych butów. Niezbędne będą także elastyczne spodnie, które nie będą krępować ruchów podczas jazdy. Wszelkie potrzebne akcesoria możemy spakować do plecaka, ale o wiele bardziej wygodniejszym rozwiązaniem są sakwy rowerowe, które montuje się na bagażniku.