Jak przygotować się do wycieczki rowerowej?

Jak przygotować się do wycieczki rowerowej?

Lubisz jeździć na rowerze? Dla wielu osób jest to jedna z ulubionych rozrywek i form spędzania czasu wolnego. Jeździć można samodzielnie, ale i z rodziną czy z przyjaciółmi. Do tego praktykować to można przecież praktycznie o każdej porze roku. Warto jednak pamiętać o bezpieczeństwie swoim i swoich bliskich, a także zastanowić się, jakie akcesoria i dodatki mogą okazać się niezbędne, aby dodatkowo uprzyjemnić sobie każdą wyprawę. Podpowiadamy, na jakie kwestie na pewno należy zwracać swoją uwagę!

Przyczepki rowerowe dla maluchów - zadbaj o ich pełne bezpieczeństwo na drodze!

Bezpieczeństwo na drodze podczas jazdy to podstawa. Zwłaszcza wtedy gdy, podróżuje się z maluchami. Podczas dłuższych wypraw zdecydowanie warto zastanowić się nad przyczepkami. Dzięki temu dziecko nie będzie musiało pedałować samo, a przecież jak wiadomo, a dużych dystansach mogłoby się szybko zmęczyć i wtedy straciłoby całą przyjemność z wyprawy. Przyczepki rowerowe dla dzieci to doskonały pomysł. Zwłaszcza że, są one dostępne w różnych wariantach. Dodatkowo taką przyczepkę można kupić, albo wypożyczyć, co jest bardzo praktyczne, jeśli nieczęsto decyduje się na takie podróże.

Kask to podstawa, zwłaszcza przy jeździe w trudnym terenie

A jeśli decydujesz się na jazdę w trudnych warunkach, takich jak na przykład las, zdecydowanie pomyśleć musisz o kasku. Dla siebie i dla wszystkich twoich kompanów. Powinno się mówić zdecydowanie więcej o tym, że w wielu sytuacjach to właśnie kask ratuje życie. Zabierz go ze sobą na wycieczkę, a na pewno tego nie pożałujesz. Kask można mieć swój, ale może też łatwo go wypożyczyć. To praktyczne zwłaszcza wtedy gdy, takich kasków potrzebuje się więcej. Oczywiście kask musi być prawidłowo dobrany. Tylko wtedy jego noszenie faktycznie ma sens i sprawdzi się nawet w sytuacjach dosłownie kryzysowych.

Licznik na rower - przydatny gadżet, który pozwala kontrolować przebytą trasę

Osoby, które faktycznie dużo i często przemieszczają się na rowerze, z całą pewnością powinny zdecydować się na sprawny licznik. Najlepiej niewielki model, który bez żadnych trudności przymocować można do ramy lub kierownicy. Dobrą propozycją jest, chociażby wahoo. Niewielki, ale w pełni praktyczny! Dzięki niemu można mieć pod kontrolą całą przebytą trasę. Można liczyć kilometry, a także szybkość, z jaką się przemieszcza. Warto zainwestować w taki model, a na pewno sprawdzi się przez wiele lat. To też bardzo polecana propozycja na upominek dla osoby, która lubi jeździć rowerem i traktuje to jako hobby.