Jak przygotować rower do sezonu? Sprawdź!

Jak przygotować rower do sezonu? Sprawdź!

Sezon rowerowy zbliża się wielkimi krokami. A to oznacza, że warto przygotować swój rower zanim wyruszymy na pierwszą wycieczkę. Wczesne przygotowania do sezonu sprawią, że unikniemy usterek i będziemy mieli czas na ewentualną wymianę zepsutych części. Sprawdź jak przygotować rower do sezonu!

Sprawdź stan techniczny roweru

Zanim ruszymy na pierwsze wycieczki rowerowe powinniśmy dokładnie sprawdzić stan techniczny naszego roweru. Najlepiej zająć się tym odpowiednio wcześniej, aby mieć czas na ewentualne naprawy lub wymiany części. W pierwszej kolejności powinniśmy sprawdzić hamulce. To podstawowy element każdego roweru, dlatego powinny działać bez zarzutu. Bez nich jazda mogłaby być bardzo niebezpieczna. Kolejną rzeczą na którą należy zwrócić uwagę są łańcuchy rowerowe. Jeśli nie wiemy kiedy i jak wymienić łańcuch oraz jak odpowiednio sprawdzić stan techniczny naszego roweru powinniśmy udać się do serwisu rowerowego.

Odśwież wygląd swojego roweru

Po upewnieniu się, że stan techniczny naszego roweru jest odpowiedni i możemy poruszać się nim bezpiecznie warto również odświeżyć jego wygląd. Przede wszystkim powinniśmy zacząć od wyczyszczenia roweru z kurzu i wszelkich zabrudzeń. Możemy również zdecydować się na wymianę siodełka, rączek do kierownicy czy siodełka. Rower można również wyposażyć w praktyczne akcesoria, jak na przykład torby rowerowe. Zarówno ochraniające części roweru, jak i takie, które posłużą nam jako bagaż podczas wycieczek. Dzięki nim możemy spakować wodę, pożywienie, dodatkowe ubrania i wszelkie przedmioty, które mogą nam się przydać podczas jazdy. Warto zdecydować się na torby wodoodporne. Dzięki nim żadne warunki atmosferycznie nie będą nam straszne.

Jak przygotować się na wycieczkę rowerową z dziećmi?

Do wycieczki rowerowej z dzieckiem należy przygotować się jeszcze bardziej solidnie. Na taką wyprawę możemy wybrać się już z rocznym dzieckiem. W tym celu doskonale sprawdzą się przyczepki rowerowe dla dzieci. Ich ogromną zaletą jest przede wszystkim wygoda, zarówno dla naszej pociechy, jak i dla nas. Są stabilne i nie za ciężkie. W jednej przyczepce swobodnie zmieści się dwójka dzieci. W środku mogą usiąść komfortowo, a nawet zasnąć. Według specjalistów przyczepka rowerowa jest zdecydowanie bezpieczniejszym środkiem transportu niż fotelik. Wynika to między innymi z faktu, że przyczepka nie jest integralna z rowerem. Zatem, jeśli rowerzysta się przewróci, istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że przyczepka pozostanie w tej samej pozycji. To doskonałe rozwiązanie dla aktywnej rodziny!