Golf – kiedyś rozrywka bogaczy a dziś dla każdego. Poznaj fenomen tego wyjątkowego sportu!

Golf – kiedyś rozrywka bogaczy a dziś dla każdego. Poznaj fenomen tego wyjątkowego sportu!

Golf w ostatnim czasie przezywa prawdziwy renesans – ostatnie statystyki jasno pokazują, że w naszym społeczeństwie przybywa graczy w golfa z każdej grupy wiekowej. No właśnie – bo jedną z mocnych stron tego sportu jest to, że w golfa mogą grać zarówno osoby starsze jak i młodsze. Na zielonych polach nie ma ograniczeń wiekowych – szkółki dla dzieci przyjmują już 2-latków, a te dla seniorów? Spotkamy w nich osoby nawet w wieku 90-lat! Dlaczego golf zyskał tak wielu nowych graczy w ostatnim czasie? Postanowiliśmy to sprawdzić!

Przejrzyste zasady – gry w golfa łatwo się nauczyć!

Przejrzyste zasady gry to ogromny atut golfa. W sporcie tym chodzi o to, aby trafić piłką do dołka znajdującego się na polu golfowym. W piłkę uderzamy kijem golfowym. Każdy dołek ma swój numer oraz liczbę „par”, czyli maksymalną ilość uderzeń piłki kijem dozwoloną dla danego dołka. Pole golfowe to teren o dowolnej powierzchni – ciekawostką jest fakt, że w przeciwieństwie do piłki nożnej czy chociażby tenisa, golfowe pole rozgrywki nie ma szablonowych wymiarów – dlatego najbardziej wytrawni golfiści przemierzają świat i zwiedzają pola zlokalizowane w najciekawszych miejscach na ziemi. To, że nie ma dwóch takich samych pól golfowych, jest zdecydowaną zaletą tej wyjątkowej gry.

Możliwość obcowania z naturą

Coraz więcej Polaków żyje w dużych aglomeracjach i niestety ma do czynienia z wszechobecną betonozą. Z tego tez powodu sporty uprawiane na świeżym powietrzu stają się coraz bardziej popularne – ich uprawianie jest odskocznią od siedzącego trybu życia i zamknięcia w biurze. Golf na tle takich dyscyplin sportowych jest jeszcze bardziej wyjątkowy – pola golfowe są zazwyczaj zlokalizowane w malowniczych lokalizacjach, z dala od miejskiego pędu, smogu i zgiełku.

Brak ograniczeń wiekowych

Warto wspomnieć o jeszcze jednym atucie wyróżniającym golfa na tle innych dyscyplin – brak ograniczeń wiekowych. W golfa grają zarówno dzieci, osoby w średnim wieku jak i seniorzy. Ta wyjątkowa dyscyplina nie wymaga od graczy super kondycji fizycznej – z drugiej jednak strony, regularna gra w golfa z pewnością ma korzystny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Dlatego zarówno starsi, jak i młodsi ludzie tak chętnie odwiedzają pola golfowe. Polska jest jednym z tych krajów, w których nie brakuje pięknych, otwartych i zielonych przestrzeni. Nic więc dziwnego, że w pobliżu dużych polskich metropolii otwiera się tak wiele nowych pól golfowych – tendencja ta będzie się utrzymywać ze względu na stale rosnąca popularność tej dyscypliny sportowej.