Dlaczego warto wybierać się na wycieczki rowerowe z dzieckiem?

Dlaczego warto wybierać się na wycieczki rowerowe z dzieckiem?

Jako świeżo upieczona mama na pewno zależy Ci, aby Twoje dziecko zawsze było już zdrowe i szczęśliwe. W dodatku dwarto czasem zadbać także o siebie, prawda? Ale jak to połączyć…? Mamy na to odpowiedź. Brzmi ona: fotelik rowerowy (i nie tylko!).

Sport – dla mamy, dla dziecka. Razem.

Świeżo upieczone mamy, które jeszcze przed ciążą uprawiały sport, chętnie chciałyby do niego wrócić najszybciej, jak się da. Rekreacje sportowe w tym wysiłek fizyczny poprawiają stan zdrowia, sylwetkę oraz samopoczucie – to właśnie te trzy walory sprawiają, że trudno z tego zrezygnować. Jednak nietrudno przy tym zauważyć, że po urodzeniu dziecka organizacja czasu przeznaczonego na sport może stanowić prawdziwe wyzwanie. Ciężko jest pozostawić dziecko bez matczynej opieki, a samodzielne wyjście chociażby na siłownię może wiązać się z brakiem skupienia oraz – tak po prostu – tęsknotą. Na szczęście nie musisz rezygnować z roweru ani biegania. Nowoczesne foteliki rowerowe, przyczepki rowerowe, a nawet wózki do biegania typu baby jogger stanowią rozwiązanie wszystkich Twoich problemów!

Na rower z dzieckiem? Tak!

Od teraz nie musisz już wybierać między opieką nad Twoją największą pociechą a sportowym i, przede wszystkim, zdrowym trybem życia. Wcale nie musisz rezygnować z pasji, tym bardziej że i dla Twojego dziecka może być ona wręcz zbawienna. Maluchy często zasypiają w wózkach, na świeżym powietrzu, a także w fotelikach rowerowych i przyczepkach, oddychając świeżym powietrzem i ciesząc się tymi chwilami. Fotelik rowerowy możesz umieścić z przodu roweru, dzięki czemu Twoja pociecha będzie mogła obserwować świat wokół niej, ponadto wspólne wycieczki mogą zacieśnić wasze więzi rodzinne. Jeśli będziecie decydować się na nie dość często, mogą stać się prawdziwą pasją Twojego dziecka, które w przyszłości nie będzie miało oporów przed samodzielną jazdą.

Fotelik rowerowy i przyczepka – kupić czy wynająć?

Nie ma co zwlekać, zacznij już dziś myśleć o pierwszych wycieczkach, które zaliczysz wraz ze swoim maleństwem. Nowoczesne przyczepki rowerowe są dostosowane już dla niemowlaków – od pierwszych miesięcy ich życia. Z nich, jak i z fotelików dziecko nie wyrośnie tak szybko, więc zakup wydaje się odpowiednim wyborem, szczególnie gdy zamierzacie podróżować naprawdę często. Przy czym pamiętaj, że na rynku fotelików i przyczepek wybór rodzajów obu sprzętów jest wręcz ogromny. Warto wcześniej skonsultować się ze specjalistą oraz wynająć fotelik rowerowy bądź przyczepkę, aby sprawdzić, która z opcji jest dla was najbardziej odpowiednia. Wynajem to także dobre rozwiązanie w przypadku, kiedy nie planujecie jeździć regularnie.

Chociaż – to właśnie do tego mocno was zachęcamy! W końcu sport: samo zdrowie!