Dla miłośników dwóch kółek

Dla miłośników dwóch kółek

Na pierwszy rzut oka żyjemy w czasach telefonów komórkowych i braku chęci do wychodzenia z domu. Prawda jest jednak zupełnie inna. Polacy uwielbiają wręcz spotykać się ze znajomymi, a także podejmować aktywność fizyczną na świeżym powietrzu. Z każdym rokiem możemy obserwować stale rosnące zainteresowanie pokonywaniem dróg, ścieżek i bezdroży na dwóch kółkach.

Dla całej rodziny

Rowery cieszą się dużym zainteresowaniem z kilku powodów. Przede wszystkim należą one do bardzo ekologicznych środków transportu. W ogóle nie wydzielamy spalin przy podróżowaniu w ten sposób, co z perspektywy niepokojących informacji na temat stanu naszej planety napawa optymizmem. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że możemy spędzić czas na rowerze z całą rodziną, niezależnie od wieku naszych pociech. W ich przypadku czasami tempo narzucone przez rodziców może być zbyt duże. Z tego względu świetnym rozwiązaniem mogą okazać się przyczepki rowerowe dla dzieci. Dotyczy to szczególnie ścieżek rowerowych w miastach, które cechują się zdecydowanie lepszymi warunkami pod kątem jakości jezdni.

Nie tylko amatorsko

Tour de France oraz Giro d'Italia cieszą się naprawdę sporym zainteresowaniem w telewizji. Wyścigi kolarskie odbywają się co roku w Europie, a profesjonalni kolarze każdego dnia pokonują po kilkaset kilometrów w celu jak najszybszego dotarcia od startu do mety. Niekoniecznie na takim poziomie, jednak w Polsce coraz bardziej rośnie liczba pasjonatów, którzy także chcą pokonywać takie granice. Nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o wielotygodniowe zawody. Takie firmy jak Wahoo dostarczają rozwiązania, dzięki którym półamatorzy mogą wziąć udział w triathlonie. Jest to połączenie trzech dyscyplin sportowych - jazdy na rowerze, pływania i biegania - na naprawdę potężnych dystansach.

Widoki nie z tej ziemi

Bardzo dużo osób nie traktuje jednak rowerowych zmagań jako pretekst do utraty kilku kilogramów, czy też przełamywania własnych barier. To oczywiście ma znaczenie jako dodatkowy aspekt całej zabawy, jednak nie jest kluczowe. Przede wszystkim bardzo chcemy zwiedzać świat w wyjątkowy sposób, właśnie poprzez kilkugodzinne pedałowanie na dwóch kółkach. Trudno wyobrazić sobie większą satysfakcję, niż widok zachodzącego słońca na górskich szczytach. Bez cienia wątpliwości można stwierdzić, że jest to dla wielu spełnienie marzeń.